O firmie


Wierzymy, że zaawansowana technologia potrafi zmienić oblicze świata i wraz z nim przeobrazić zwykłą jazdę samochodem w ekscytujące doświadczenie. Poznaj najwyższej jakości produkty, pieczołowicie opracowywane przez autorski dział badawczo-rozwojowy. Nasi specjaliści dbają o każdy, nawet najdrobniejszy, szczegół, aby zapewnić Ci najwyższy komfort i bezpieczeństwo. Dzięki nowoczesnym liniom technologicznym, zautomatyzowanym procesom i innowacyjnym rozwiązaniom, nasze klocki, tarcze i okładziny hamulcowe cieszą się ogromnym uznaniem na rynkach polskich oraz zagranicznych.

Marek Żak

Prezes zarządu

You still have time. Tomorrow someone else will be better than you are. Every company is as good as its employees.

Co nas wyróżnia?

 • Materiały cierne to nasza pasja, a nie czysto biznesowe podejście. Zrealizowaliśmy wiele wymagających projektów, unikatowych w skali globalnej.
 • Nie możemy pozwolić sobie na żaden kompromis w zakresie jakości naszych produktów – stosujemy standardy branżowe wg ISO/TS 16949.
 • Lokalizacja w centrum Europy u zbiegu ważnych ciągów komunikacyjnych daje nam przewagę logistyczną.
 • 79% naszej produkcji trafia do Unii Europejskiej, czyli do ponad 0,5 miliarda ludzi.
 • Zbudowaliśmy nowoczesną fabrykę, o powierzchni użytkowej 19 tys. m2, w której realizujemy zasady Lean Manufacturing.
 • W ciągu roku możemy wytworzyć 14 tys. ton mieszanki ciernej w zautomatyzowanej, innowacyjnej w skali świata, mieszalni.

Poznaj naszą firmę

 • Jakość

  Dążymy do tego, aby nieustannie podnosić standardy jakości i bezpieczeństwa funkcjonujące w naszym zakładzie produkcyjnym. Jakość stanowi dla nas wartość nadrzędną, dlatego stawiamy na doświadczenie, specjalistyczną wiedzę, sprawdzone praktyki oraz powtarzalny proces wytwarzania. Dzięki temu, nasi klienci mogą liczyć na okładziny oraz klocki hamulcowe z najwyższej półki, gwarancję bezpieczeństwa i komfortu. Najwyższy standard produktowy zapewniają też zmiany wprowadzane w naszym zakładzie produkcyjnym. Nowoczesna fabryka, wyposażona w automatyczną mieszalnię do produkcji materiałów ciernych oraz innowacyjne, zaawansowane linie technologiczne, przekładają się na sprawny przebieg wytwarzania produktów i realizacji zamówień.

 • Innowacyjność

  Staramy się ciągle rozwijać i doskonalić naszą infrastrukturę. Dążymy do tego, by oferując najwyższą jakość produktów, zapewnić zadowolenie nawet najbardziej wymagającym klientom. Śledzimy dostępne na rynku rozwiązania inżynierskie, inwestujemy w nowe technologie, optymalizujemy procesy. Wszystko po to, aby maksymalnie wykorzystać wiedzę i zasoby. Dzięki systematycznemu monitorowaniu satysfakcji naszych klientów, jesteśmy w stanie wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom, spełniając nawet najbardziej wygórowane wymagania dotyczące jakości produktów i standardów obsługi. Innowacyjność to dla nas nieodłączny element sukcesu i budowania przewagi konkurencyjnej.

 • Bezpieczeństwo

  Działamy rozważnie i zgodnie ze standardami zrównoważonego rozwoju. Podejmując decyzje biznesowe, staramy się mieć na uwadze dobro naszej planety. Zapobiegamy niezgodnościom na wszystkich etapach procesu wytwórczego i podejmujemy działania eliminujące jego ewentualny, szkodliwy wpływ na środowisko. Pragniemy, aby produkcja naszych wyrobów była w pełni bezpieczna i spełniała najwyższe standardy. Wierzymy, że świadomość proekologiczna jest niezwykle istotna, dbamy więc o kompetencje i podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników w zakresie ochrony środowiska naturalnego oraz poszanowania interesów społeczności lokalnej. Prowadzimy bezpieczną gospodarkę odpadami, minimalizujemy negatywne skutki dla ekosystemu i ciągle doskonalimy Zintegrowany System Zarządzania, aby spełniać wszystkie najważniejsze wymagania, dotyczące klimatu.

 • Doświadczenie

  Na rynku istniejemy od 1988 roku. Koncentrujemy się na produkcji okładzin ciernych, klocków hamulcowych i innych produktów, które mają zapewnić najwyższy komfort jazdy oraz bezpieczeństwo pojazdów naszych klientów. W tym czasie podjęliśmy się wielu wyzwań i wymagających zamówień nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Ciągłe doskonalenie się, unowocześnianie fabryki oraz poszukiwanie niekonwencjonalnych rozwiązań, przejawia się w zebranym przez nas 30-letnim doświadczeniu i tysiącach klientów, którzy zaufali naszym rozwiązaniom.

Lumag logo
Lumag Sp. z o.o. Rogozińska 72, 64-840 Budzyń tel. 67 284 48 00

Zapisz się do newslettera

Copyright © 2022 Lumag Sp. z o.o. All rights reserved. Created by