Jakość


„Jakość jest dla nas najważniejsza, dlatego działamy w oparciu o własne, sprawdzone receptury oraz powtarzalny proces wytwarzania. Dzięki temu nasze okładziny i klocki są produktami gwarantującymi wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu”.

Marek Żak – założyciel firmy

Nowoczesne technologie

Wybierając produkty naszej firmy, stawiasz na bezpieczeństwo i najwyższą jakość każdego detalu. Hamulce w samochodzie muszą być trwałe, wytrzymałe i niezawodne. W codziennym funkcjonowaniu posługujemy się odpowiednimi procedurami jakości, a każdy z produktów jest testowany w wysokospecjalistycznych warunkach z myślą o bezpieczeństwie użytkowników. Działamy w zgodzie z przepisami regulującymi kwestie ochrony środowiska, a także wykorzystujemy materiały powtórnie do produkcji nowych elementów układów hamulcowych. Jakość naszych produktów determinują niezawodne działanie, cicha praca podczas jazdy i wytrzymałość w każdych warunkach.

Nasze certyfikaty

Nasze produkty cechują się wysokim poziomem bezpieczeństwa, trwałością i niezawodnością, co potwierdzają przyznane firmie Lumag certyfikaty oraz normy, jakie spełnia każdy z naszych wyrobów. Dzięki precyzji, staranności i nowoczesnym metodom produkcji, każdego dnia możemy dostarczać naszym Klientom to, co najlepsze.

Certyfikat IATF 16949:2016

Charakterystyka produktu

Badania i rozwój

Prowadzimy działalność badawczo-rozwojową (R&D), która pozwala nam oferować klientom bezpieczne i nowoczesne produkty o wysokiej jakości wykonania. Ciągle poszukujemy nowych rozwiązań, innowacyjnych metod i dostosowujemy nasze produkty do rosnących oczekiwań rynku. Chcemy sprostać nawet najbardziej wymagającym Klientom. Nasze laboratorium to miejsce, w którym krok po kroku doskonalimy nasze klocki hamulcowe, przeprowadzamy specjalistyczne testy i badania. Zaangażowanie oraz doświadczenie naszego zespołu inżynierów sprawiają, że potrafimy podjąć się nawet najtrudniejszych projektów i z sukcesem opracować, a następnie wdrożyć do produkcji seryjnej materiały cierne najwyższej jakości.

Partnerzy

Pracujemy z najlepszymi w swojej dziedzinie. Jako polski producent, z dumą reprezentujemy firmę na arenie międzynardowej. Współpracujemy z TUV i wieloma jednostkami badawczymi. Jesteśmy też członkiem Federacji Przemysłu Okładzin Ciernych (VRI) oraz Europejskiego Związku Producentów Materiałów Ciernych (FEMFM). Wierzymy, że dzięki wsparciu innowacyjnych organizacji i liderów w swojej branży, jeszcze wiele możemy odkryć.

  • Współpraca z VRI

    Od 1998 roku należymy do Federacji Przemysłu Okładzin Ciernych (VRI), będącej właścicielem uniwersalnej i szeroko stosowanej w branży motoryzacyjnej numeracji części hamulcowych, tzw. numerów WVA. Tej specjalnej numeracji mogą używać jedynie pełnoprawni członkowie VRI lub jej licencjobiorcy. Dzięki temu nasze interesy mogą być wspierane, zaś receptury i wykorzystywane technologie – chronione przed potencjalną kradzieżą.

  • Współpraca zlogo Federation of European Manufacturers of Friction Materials

    Jesteśmy członkami Europejskiego Związku Producentów Ciernych. Jego główną misją jest dążenie do wprowadzania nowoczesnych, przyjaznych środowisku rozwiązań, a także wycofanie azbestu i ograniczenie w recepturach antymonu i miedzi. W ramach FEMFM, Lumag współpracuje z wiodącymi koncernami z branży hamulcowej, m.in. z: TMD Friction, Honeywell Bremsbelag, ITT Automotive Europe, Raybestos, Federal-Mogul, Roulunds. Współpraca z liderami materiałów ciernych ma na celu nawiązanie relacji w dziedzinie technologii i dostosowanie norm na poziomie międzynarodowym dla zapewnienia wysokiej jakości materiałów ciernych. To także podniesienie standardów produkcji, zwiększenie ochrony środowiska naturalnego i dbanie o warunki pracy osób zatrudnionych w branży.

  • Współpraca z TÜV i innymi jednostkami badawczymi

    Od wielu lat prężnie współpracujemy z jednostkami badawczymi w Polsce i w Europie, takimi jak: TÜV Nord Essen, TÜV SÜD Czech z Pragi, Applus+ IDIADA z Hiszpanii, Przemysłowy Instytut Motoryzacji oraz Wojskowy Instytut Techniki Pancernej i Samochodowej. Dzięki kooperacji jesteśmy w stanie przetestować działanie naszych okładzin i klocków hamulcowych w każdych warunkach. Wykorzystujemy do tego technologię dostępną w laboratoriach. Przeprowadzamy też próby drogowe w zwykłych oraz ekstremalnych warunkach drogowych.

Lumag logo
Lumag Sp. z o.o. Rogozińska 72, 64-840 Budzyń tel. 67 284 48 00

Zapisz się do newslettera

Copyright © 2022 Lumag Sp. z o.o. All rights reserved. Created by