Lumag IPS


Od wielu lat dostarczamy produkty i usługi najwyższej jakości dla naszych klientów. Obecnie rozszerzyliśmy naszą ofertę o Lumag IPS (Individual Production Service). Poznaj innowacyjny, niezależny system technologii, umożliwiający masowe wytwarzanie shimów, piston clipów oraz płytek nośnych, których jakość i precyzja wykonania zaskoczy Cię w każdym szczególe.

Shimy i piston clipy

Shim jest jednym z kluczowych elementów budowy klocka hamulcowego. Nie tylko odpowiada za tłumienie drgań i zapobieganie piskom, ale pełni też funkcję izolatora termicznego. Dzięki temu stanowi dodatkową barierę przed nadmiernym nagrzewaniem się zacisku i płynu hamulcowego. Piston clip wykorzystuje się jako zacisk sprężynowy, łączący klocek hamulcowy z tłoczkiem zacisku i służy do utrzymania klocka hamulcowego we właściwym położeniu. Teraz oba nasze produkty powstają dzięki jednej, innowacyjnej maszynie!

 • Światowa jakość
 • Innowacja
 • Technologia
 • Doświadczenie

Nowoczesne technologie

Wybierając produkty naszej firmy, stawiasz na bezpieczeństwo i najwyższą jakość każdego detalu. Hamulce w samochodzie muszą być trwałe, wytrzymałe i niezawodne. W codziennym funkcjonowaniu posługujemy się odpowiednimi procedurami jakości, a każdy z produktów jest testowany w wysokospecjalistycznych warunkach z myślą o bezpieczeństwie użytkowników. Działamy w zgodzie z przepisami regulującymi kwestie ochrony środowiska, a także wykorzystujemy materiały powtórnie do produkcji nowych elementów układów hamulcowych. Jakość naszych produktów determinują niezawodne działanie, cicha praca podczas jazdy i wytrzymałość w każdych warunkach.

 • Lider na rynku europejskim

  Jesteśmy pierwszym dostawcą materiałów ciernych w Europie, który produkuje płytki nośne w technologii fineblankingu. Dysponujemy własną linią produkcyjną do wykrawania i tłoczenia płytek nośnych od szwajcarskiego producenta Feintool, dzięki czemu jesteśmy niezależni od dostawców zewnętrznych i możemy wzbogacać swoją ofertę o świetnie wykonane produkty finalne.

 • Najwyższa jakość

  Cenimy pracę z wykorzystaniem nowoczesnej technologii i innowacyjnych rozwiązań, dlatego nasze produkty nie tylko spełniają wymagane kryteria, ale i też cechują się niezwykłą dokładnością. Produkowane przez nas m.in. płytki nośne, pozbawione są pęknięć, a ich powierzchnia jest idealnie gładka i płaska. To wszystko zasługa wykorzystywanej przez Lumag technologii Feintool, pozwalająca nam również na wytwarzanie części od razu gotowych do montażu.

 • Precyzja produkcji

  Wykorzystujemy proces fineblankingu, który, aby seryjnie wytwarzać produkty najwyższej jakości, łączy ze sobą trzy siły. Fineblanking różni się od innych procesów wykrawania wysoką precyzją wykonania oraz perfekcyjnym wykończeniem każdego z elementów. Wierzymy, że inteligentne koncepcje narzędzi są podstawą udanych projektów. System Feintool jest podstawą zintegrowanego podejścia, budującego świadomość współzależności w procesie produkcyjnym. Pozwala to na pełne wykorzystanie posiadanych zasobów i surowców.

Współpraca

Jesteśmy polskim producentem klocków hamulcowych i okładzin. Nasza firma nieustannie się rozwija. Staramy się dopasować do wymagań dynamicznie zmieniającego się rynku motoryzacyjnego i dostarczać Klientom produkty najwyższej jakości. Nowoczesne układy hamulcowe, zmiany w budowie skrzyń biegów, coraz więcej stopni przełożeń lub napędy hybrydowe wymagają niestandardowych części. Wspieramy rozwój branży, kształtując naszą ofertę tak, by odpowiadała konkretnym potrzebom, czasem bardzo specyficznym. Nie boimy się wyzwań. Jesteśmy otwarci na współpracę i nowe, innowacyjne projekty. Naszą domeną jest wysoka jakość i precyzja wykonania nawet najdrobniejszych elementów.

Skontaktuj się

Nasze certyfikaty

Nasze produkty cechują się wysokim poziomem bezpieczeństwa, wytrzymałością i niezawodnością. Potwierdzają to przyznane firmie Lumag certyfikaty oraz normy. Spełnia je każdy z naszych wyrobów, począwszy od klocków hamulcowych, aż po okładziny i tarcze. Dzięki precyzji wykonania, wysokiej jakości materiałom i nowoczesnym metodom produkcji, każdego dnia możemy dostarczać naszym Klientom niezawodne produkty!

Certyfikat IATF 16949:2016
Lumag logo
Lumag Sp. z o.o. Rogozińska 72, 64-840 Budzyń tel. 67 284 48 00

Zapisz się do newslettera

Copyright © 2022 Lumag Sp. z o.o. All rights reserved. Created by