Historia

lumag (31)

LUMAG założył w 1988 roku Marek Żak, obecnie główny udziałowiec i prezes zarządu. Na początku koncentrowaliśmy się na produkcji okładzin ciernych, by następnie wdrożyć własną technologię wytwarzania klocków hamulcowych. Na przestrzeni lat firma dokonała ogromnego postępu technologicznego, który widoczny jest w stale unowocześnianym parku maszynowym, stosowanych rozwiązaniach konstrukcyjnych, jak również w ciągłym podnoszeniu standardów jakości i bezpieczeństwa.

Jakość jest dla nas najważniejsza, dlatego działamy w oparciu o własne, sprawdzone receptury oraz powtarzalny proces wytwarzania. Dzięki temu nasze okładziny i klocki są produktami gwarantującymi wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu.

Od września 2013 r. działamy w nowym zakładzie produkcyjnym o powierzchni blisko 19 tys. m2. Jest to największa inwestycja w dotychczasowej, 28-letniej historii firmy. Nowa fabryka pozwala na zaspokojenie stale rosnących potrzeb klientów oraz spełnienie restrykcyjnych wymagań rynku pierwszego wyposażenia. Posiada automatyczną mieszalnię do produkcji materiałów ciernych oraz wysokiej wydajności linie technologiczne. Inwestycja wielokrotnie zwiększy obecne moce produkcyjne firmy oraz podniesie zatrudnienie o ok. 10%. Zlokalizowana została 60 km od Poznania, w miejscowości Budzyń, której usytuowanie u zbiegu ważnych ciągów komunikacyjnych daje nam przewagę logistyczną.

Zobacz film o LUMAG