Lumag MasterClass – bo nie samą nauką uczeń żyje

Pilotażowy program klasy patronackiej utworzonej przez Lumag, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w wielkopolskiej Chodzieży jest wyjątkowy na wielu płaszczyznach, nie tylko tych edukacyjnych. W ramach krótkiej przerwy od poszerzania swojej wiedzy pod okiem światowej klasy specjalistów w dziedzinie opracowywania i wytwarzania materiałów ciernych uczniowie wyjechali na obóz narciarsko-snowboardowy do austriackich Alp.

W czasie, finansowego w całości przez firmę Lumag, wyjazdu 28 uczniów, klasy patronackiej o profilu technik mechanik, pochodzących z powiatu chodzieskiego w województwie Wielkopolskim mogło szlifować pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów swoje narciarskie i snowboardowe umiejętność na stokach położonych wokół miejscowości Zell am See. W ramach zdobywania nowych doświadczeń przekonali się, że sztuka bezpiecznego i efektywnego hamowania jest niezbędna nie tylko na drodze.

„W Lumag doskonale wiemy, że za ciężką i dobrze wykonaną pracę należy się nagroda. Na bieżąco monitorujemy postępy uczniów Lumag MasterClass i z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że jesteśmy pod wrażeniem ich zaangażowania. W rezultacie postanowiliśmy ich nagrodzić za włożony wysiłek. Mam nadzieję, że wyjazd do Austrii był dla nich nie tylko okazją do doskonalenia jazdy carvingowej, ale również szansą na naładowanie baterii przed kolejnymi miesiącami wytężonej nauki ” – mówi Marek Żak, Prezes Zarządu Lumag, producenta klocków hamulcowych Breck.

Wyjazd do Austrii to tylko jedna z form wsparcia, jakie Lumag oferuje uczniom klasy patronackiej. W ramach początkowych zajęć praktycznych przyszli mechanicy poznają m.in. podstawy przedsiębiorczości oraz tajniki budowy klocków hamulcowych. Producent sfinansował również zakup odzieży roboczej, podręczników oraz dodatkowe lekcje języka angielskiego dla najlepszych uczniów. W kolejnych latach nauki Lumag ufunduje także zajęcia z rysunku technicznego, podstawowy kurs AutoCAD oraz kurs na prawo jazdy. Uczniowie poznają także w praktyce, również podczas płatnych wakacyjnych staży, pracę wszystkich działów produkcyjnych począwszy od stanowisk liniowych po zarządzanie produkcją.

„Lumag MasterClass to przejaw naszej społecznej odpowiedzialności. Jesteśmy firmą rodzinną i mimo światowego zasięgu bardzo cenimy sobie nasz lokalny charakter i silny związek z miejscową społecznością. Uczniowie klasy patronackiej są naszym oczkiem w głowie. Wiążemy z nimi bardzo duże nadzieje, jako osobami które z czasem po zdobyciu odpowiedniego wykształcenia zamiast wyjechać do większych ośrodków miejskich zostaną w Budzyniu lub Chodzieży i będą odgrywać kluczową rolę w strukturach naszej firmy” – dodaje Marek Żak.

Lumag-MasterClass-alpy